U Požegi prisegnuo novi naraštaj s 288 ročnika

prisega - 2012 - 1U požeškoj je vojarni danas održana svečana prisega devetoga naraštaja dragovoljnih ročnika Hrvatske vojske. Domovini je tako u Požegi prisegnulo 288 ročnika, među kojima je ovaj put bilo 28 žena, odnosno vojnikinja. Prisegnuli su pred ministrom obrane Antom Kotromanovićem uz kojega se ročnicima obratio i načelnik Glavnoga stožera Oružanih snaga Republike Hrvatske general pukovnik Drago Lovrić. Ispred Požeško-slavonske županije svečanosti prisege nazočio je županov zamjenik za društvene djelatnosti Ferdinand Troha.

prisega - 2012 - 3

Veselje ročnika po završetku svečane prisege bilo je veliko, a veseli su bili i njihovi najbliži, rodbina i prijatelji pristigli u Požegu iz svih krajeva Lijepe naše.

prisega - 2012 - 2