Ministar branitelja u Požegi o pravima hrv. branitelja

matic-01U organizaciji Zajednice udruga hrvatskih branitelja Domovinskoga rata policije Republike Hrvatske, Udruga Hrvatski policajac bila je domaćin današnje tribine o izmjenama i dopunama Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskoga rata i članova njihovih obitelji. U Obrtničkom domu u Požegi spomenute zakonske izmjene i dopune, odnosno njihov prijedlog predstavio je ministar branitelja Predrag Fred Matić uz kojega je u Požegi bila i njegova zamjenica Vesna Nađ te tajnik Kabineta ministra Bojan Glavašević.

matic-002

Prije ministra branitelja okupljene su, ispred domaćina, pozdravili Milan Gogić (gornja fotografija), predsjednik Udruge hrvatski policajac te Marijan Smernić, predsjednik Zajednice udruga hrvatskih branitelja Domovinskoga rata policije Republike Hrvatske.

matic-003

Uz velik broj hrvatskih branitelja policajaca i drugih hrvatskih branitelja, tribini je ispred Požeško-slavonske županije nazočio županov zamjenik za društvene djelatnosti Ferdinand Troha, ali i saborski zastupnici iz naše županije, Franjo Lucić te Dražen Đurović.

matic-004

O tribini, dosad trećoj takovoj u Hrvatskoj poslije Zagreba i Splita, izvijestio je i službeni portal Ministarstva branitelja.