velka - ppodno

Davor Dragić (22 godine), Jozo Koutni (29), Tade Nikić (32), Branko Peći (35), Tomo Perić (22), Damir Pišmiš (25), Tomislav Pranjković (36), Vinko Tomašević (20), Anđelko Tule (21), Tomislav Vužić-Mohenski (20) te Ivica Zlomislić (24) na današnji su dan, 2. prosinca 1991. godine nedaleko od poznate vojne baze na Papuku iznad Velike položili svoje živote na oltar domovine. Danas im je odana počast. U sjećanje na taj najtragičniji dan u obrani Požeštine u Domovinskom ratu, pogibiju jedanaest hrvatskih branitelja, mučki ubijenih iz zasjede prije dvadeset i jedne godine, roditelji, djeca, druga obitelj i prijatelji te suborci, predstavnici braniteljskih udruga, vojske, policije, Ministarstva branitelja, Glavnog stožega oružanih snaga RH, Ureda državne uprave, Požeško-slavonske županije te gradova i općina, položili su danas vijence i zapalili svijeće uza spomen obilježje na Papuku.