Župan primio vlasnika veličkih bazena

velika-web1Župan Alojz Tomašević danas je u svome uredu primio gospodina Rudolfa Radikovića, većinskog vlasnika Toplica Sveti Martin na Muri i direktora đurđevačkog hotela Picok, a odnedavno i vlasnika Toplica u Velikoj.  Gospodin Radiković i projektanti Mladen Hofmann i Vedran Pedišić iz tvrtke Sangrad prezentirali su Županu projekt novih veličkih bazena vrijedan oko 10 milijuna eura. Toplice Velika promijenit će naziv u Zlatne terme Velika i sadržavat će hotel sa 84 sobe, wellness i kongresnim centrom, poliklinikom i termalnim bazenima površine tisuću kvadrata koji će raditi cijele godine.

velika-web2

Radit će se i novi vanjski bazeni na 2500 četvornih metara. Hotel s četiri zvjezdice bit će ekološki i iskorištavati će solarnu energiju. Župan Tomašević tom prigodom je rekao: „Iznimno mi je drago da ovakav projekt dolazi u našu Županiju jer nam je  cilj razviti županiju i staviti je na mjesto koje joj pripada“.Sastanku su prisustvovali i zamjenici župana Željko Jakopović i Ferdinand Troha, pročelnica Upravnog odjela za gospodarstvo i graditeljstvo  Branka Kuba, Viša savjetnica za prostorno uređenje i graditeljstvo Maja Krejčir te načelnik općine Velika Vlado Boban.

velika-wwweb3