Posjet Poljoprivredno-kotarskoj komori Istočne Štajerske

web-austrija1Protekla dva dana župan Alojz Tomašević, predsjednica Županijske skupštine Mirela Mezak Stastny i predstavnici Udruge uzgajivača simentalskog goveda Požeštine bili su u posjeti kod kolega iz Austrije. Predsjednik  Udruge uzgajivača simentalskog goveda Požeštine Miroslav Kovač  kao svrhu posjeta posebno je istaknuo  prikupljanje infomacija o detaljima organizacije govedarstva u Austriji (uključujući uzgoj, prodaju (tržište i marketing), preradu i distribuciju proizvoda, te obrazovanje, ali i rad servisnih službi seljaku) te definiranje ciljeva i prioriteta na našem poljoprivrednom prostoru.

web-austrija2

Poljoprivredno-kotarska komora Istočne Štajerske Hartberg-Fürstenberg s više od 5 200 članova druga je po veličini takva komora u Austriji. Godišnje obrađuje više od 3.500 EU-zahtjeva za subvencijama. U razgovoru sa predsjednikom Komore Johanom Resinigerom požeško – slavonski župan Tomašević raspravljao je o iskustvima Austrije nakon ulaska u Europsku uniju i tom prigodom je rekao: „ Naš cilj je strukture u poljoprivredi učiniti prikladnima za Europu i time obiteljskim gospodarstvima osigurati budućnost“. Župan Tomašević posebno je iskazao interes za savjetodavnu pomoć Komore našim poljoprivrednicima tako da će već početkom iduće godine Poljoprivredno – kotarska komora uzvratiti posjet Požeško – slavonskoj županiji.
web-austrija3