Župan primio britanskog investitora

 

w-moss1Požeško – slavonski župan danas je u svome uredu primio britanskog investitora Petera Alexandera Mossa, zainteresiranog za kupnju Zdravstveno-rekreacijskog centra  Lipik. Peter Moss je još prije dvije godine dao ponudu od 32 milijuna eura za kupnju ZRC Lipik, ali Vlada RH je tu ponudu, iz nepoznatih razloga, odbila. Nikome iz Nadzornog odbora ZRC-a Lipik nije jasna takva odluka Vlade RH na koju su se uložili žalbu o kojoj odlučuje Ministarstvo financija. Kod župana Tomaševića danas je bio i predstavnik Ministarstva turizma RH Davor Njirić koji je ujedno i član NO ZRC-a Lipik te je rekao: „Ministarstvo turizma podržava plan restruktuiranja u cijelosti i podržava ponudu od 32 milijuna eura u cijelosti. Ministarstvo turizma trenutno koordinira nagodbama za 11 tvrtki u turizmu, deset ih je na moru, a Lipik je jedini na kontinentu i ovo je najbolja ponuda koja stigla. Štoviše, ako ovo u Lipiku uspješno završimo, a ne vidim razloga da ne, ovo će biti najuspješnija privatizacija turističkog sektora u povijesti privatizacije“. Župan Tomašević dao je punu podršku tome da se problem Zdravstveno-rekreacijskog centra Lipik konačno riješi na zadovoljstvo svih, a pogotovo djelatnika koji već 23 mjeseca nisu dobili plaće.  Investitor Moss dao je Ministarstvu financija i Vladi RH rok do kraja mjeseca studenog, a ako se do tada ne izjasne 32 milijuna eura uložit će negdje drugdje, izvan Republike Hrvatske.

w-moss2