Župan Tomašević u Koloni sjećanja u Vukovaru

w-vuk1Požeško – slavonski župan Alojz Tomašević, u pratnji zamjenika Ferdinanda Trohe i Željka Jakopovića, sudjelovao je u Koloni sjećanja u Vukovaru u kojoj je ove godine bilo preko sto tisuća ljudi. Cijela Hrvatska došla je odati počast svim poginulim hrvatskim braniteljima koji su dali ono najvrednije što su imali kako  bi mi danas živjeli u slobodnoj i neovisnoj Republici Hrvatskoj, svoj život.

w-vuk2

Hrvatski državni sabor donio je 1999. godine Odluku o proglašenju 18. studenoga Danom sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine, kojom je određeno na dostojanstven i primjeren način odati počast svim sudionicima obrane Vukovara – grada simbola hrvatske slobode. Župan Tomašević i ostali župani položili su  vijenac i zapalili svijeće ispred Spomen obilježja na Memorijalnom groblju žrtava iz Domovinskog rata.

w-vuk3