Dani sjećanja na Vukovar u OŠ „A.Kanižlića“

w-akz1U OŠ „Antuna Kanižlića“ u Požegi danas je završen školski projekt „Dani sjećanja na Vukovar“  koji su provodili učenici Kanižlićeve škole pod vodstvom učiteljice povijesti Klaudije Gašpar.  Na prigodnoj tribini  u spomen na stradanje herojskog grada Vukovara održanoj u školskoj knjižnici, kojoj su prisustvovali učenici i učitelji te drugi uzvanici, govorio je i požeško – slavonski župan Alojz Tomašević, dragovoljac i sudionik Domovinskog rata, umirovljeni general Hrvatske vojske.

w-akz2

„Domovinski rat je bio častan, pošten i veličanstven. Mi nismo napadali nego smo bili napadnuti. Tri stotine branitelja sa područja naše Županije dali su svoj život za obranu Domovine, preko tisuću ih je bilo ranjenih, od kojih su neki ostali  invalidi. Ponosan sam što sam imao mogućnost i čast sudjelovati u Domovinskom ratu“ rekao je tom prigodom župan Tomašević. Na tribini je o svojim sjećanjima iz Domovinskog rata govorio hrvatski branitelj iz Vukovara, Ivica Blažević. U školskom hodniku postavljena je izložba učeničkih radova na temu Vukovara.

w-akz3