Otvorena izložba „Dani poslije 2“

w-muz1Župan Alojz Tomašević jučer je otvorio izložbu umjetničkih fotografija poznatog fotografa Damira Hoyke 'Dani poslije 2' u organizaciji Udruge HVIDR-a Požega u Gradskom muzeju u Požegi. Projekt „Privilegirani, povlašteni ili ponosni“, u sklopu kojeg je i navedena izložba, pokrenula je HVIDRA grada Zagreba, a izložba u Požegi postavljena je u svrhu obilježavanja   22. obljetnice tragične pogibije jedanaest  hrvatskih branitelja na bazi 'Papuk'.

w-muz2

„Kada danas ljudi govore o privilegijama,  jedina privilegija hrvatskih branitelja je  čast koju nosimo jer smo bili suvremenici, stvaratelji moderne hrvatske Domovine.  Dobili smo bitke i prije 22 godine, dobit ćemo i ove koje nam slijede , obranili smo našu Domovinu, sad nam je obveza izgraditi je  po mjeri hrvatskog čovjeka“ rekao je tom prigodom župan Tomašević.

w-muz3

Na otvorenju izložbe  prisustvovali su i Damir Hoyka, autor fotografija, Mirko Ljubičić predsjednik HVIDRa-e grada Zagreba, gradonačelnik grada Požege Vedran Neferović, Tomo Vrhovac, predsjednik HVIDRA-e grada Požege i drugi.