Svečano obilježen Dan grada Pleternice

w-vrtple1Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima i Svetom misom u Župnoj crkvi u Pleternici  danas je  počelo obilježavanje Dana grada i blagdana njihova zaštitnika Sv. Nikole. Svečanom obilježavanju među ostalima nazočili su saborski zastupnici Branko Kutija i Franjo Lucić, predstavnica Ministarstva regionalnog razvoja Katica Mišković, požeško – slavonski župan Alojz Tomašević, brodsko – posavski župan Danijel Marušić i počasni građanin grada Pleternice general Mladen Markač.  Prigodom Dana grada  svečano je otvoren novoizgrađeni dječji vrtić „Tratinčica“ vrijedan 11 i pol milijuna kuna. Izgradnju vrtića financiralo je  Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije i Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.

w-vrtple2

Vrpcu su simbolično prerezali polaznici vrtića, a blagoslovio ga je požeški biskup msgr. dr. Antun Škvorčević. Gradonačelnica grada Pleternice Antonija Jozić istaknula je kako je iznimno ponosna i sretna otvaranjem novog vrtća kapaciteta 150 djece, pogotovo što po prvi puta u Pleternici sada imaju i jasličke skupine.

w-vrtple3

Nakon toga u prostorijama vrtića  održana je Svečana sjednica Gradskog vijeća na kojoj su uručena priznanja ovogodišnjim dobitnicima nagrada Grada Pleternice. Počasnim građaninom grada Pleternice proglašen je general Mladen Markač.

w-vrtple4