Veleposlanica Republike Austrije u Požeško – slavonskoj županiji

w-vlps-1Veleposlanica Republike Austrije u Hrvatskoj Andrea Ikić-Böhm danas je posjetila Požeško – slavonsku županiju te se sastala sa županom Alojzom Tomaševićem. „Iznimno mi je zadovoljstvo ugostiti veleposlanicu Republike Austrije u Hrvatskoj gospođu Ikić - Bohm. Smatram da je ovaj posjet dobar znak za razvoj naše buduće suradnje sa prijateljskom nam Austrijom pogotovo kada su u pitanju njihova iskustva sa korištenjem fondova EU“ rekao je tom prigodom župan Tomašević.

w-vlps-2

Veleposlanica Ikić – Bohm istaknula je da postoji više razloga njezinog posjeta Požeško – slavonskoj županiji. Jedan od njih je pomoć Udruzi Sirius, a drugi se odnose na pomoć Požeško – slavonskoj županiji u kontaktima sa austrijskim investitorima te prenošenje iskustava sa korištenjem sredstava fondova EU, koje je Austrija jako dobro iskoristila. „ Vaša županija je prekrasna i ima toliko mogućnosti i potencijala za gospodarski razvoj. Republika Austrija i Republika Hrvatska oduvijek su imale jako dobru suradnju, a povodom ulaska Hrvatske u EU, 01. srpnja ove godine, u Zadru je otvorena austrijska knjižnica dr. Alojz Mock “ rekla je veleposlanica Ikić – Bohm.