Najavljeno osnivanje Srednje vojne škole u Požegi

w-gene-1Župan Alojz Tomašević danas je u svome uredu održao radni sastanak sa ravnateljem Hrvatskog vojnog učilišta, general pukovnikom  Slavkom  Barićem i njegovim suradnicima, zamjenikom župana Ferdinandom Trohom i ravnateljem srednje Tehničke škole Hrvojem Galićem.  Na sastanku se razgovaralo o osnivanju Srednje vojne škole u Požegi. „ Danas smo sa županom Tomaševićem i njegovim suradnicima razgovarali o mogućnosti organiziranja srednjoškolskog obrazovanja budućih dočasnika Oružanih snaga Republike Hrvatske u Tehničkoj školi u Požegi.

w-gene-2

Naišli smo na izuzetno razumijevanje i vjerujem da ćemo vrlo brzo u Požegi početi s obrazovanjem dočasnika. Planiramo upisati  80 polaznika iz cijele  Hrvatske u školskoj godini 2015./2016, a  već od 2014. godine počet ćemo sa  pripremanjem  nastavnih planova i programa. Nakon završetka srednje škole, najbolji polaznici upisali bi  studijske programe, a dio njih završilo u  postrojbama  kao dočasnici“ rekao je  general pukovnik Barić. Župan Tomašević zahvalio je generalu i prijatelju Slavku Bariću te je tom prigodom rekao: „U kampanji sam govorio da ću sve svoje snage usmjeriti na razvoj Požeško-slavonske županije  kako bi je vratili na onu razinu koja joj pripada. Zagovaramo jedan malo energičniji pristup prema srednjoškolskom obrazovanju,  želimo školovati ljude za poznatoga "naručitelja", pripremiti  ih  za izlazak na tržište, za život i rad koji se od njih očekuje. Važno je da mladi ljudi koji dođu u Požegu školovati se za dočasnike znaju kako ih čeka posao u oružanim snagama.“