Umjesto Božićnog domjenka pomoć potrebitima

w-pos-ob-1Župan Alojz Tomašević odlučio je i ove godine, umjesto Božićnog domjenka, darivati socijalno ugrožene obitelji te je danas posjetio dvije takve obitelji. Obitelj samohrane majke Ivane Hofman iz Požege, živi od 590,00 kn mjesečno. Karlo i Petra, odlični su učenici šestog i drugog razreda osnovne škole i žive sa majkom Ivanom u podstanarskom stanu. Obitelj hrvatskog branitelja Josipa Mikliša iz Velike normalno je živjela do prije godinu dana kada je Josip stradao na radnom mjestu prilikom izvođenja građevinskih radova i od tada se nalazi u invalidskim kolicima.

w-pos-ob-2

Supruga Katica i sin su nezaposleni, kćer srednjoškolka, tako da se ova obitelj našla u teškoj financijskoj situaciji. Župan Tomašević obitelji je darivao sa po 2.000,00 kuna i prigodnim darovima za djecu. „Božićne poruke o miru, ljubavi i zajedništvu uvijek nas podsjećaju i nanovo potiču da se zauzimamo za čovjeka i njegovo dostojanstvo, da više no inače  iskazujemo brigu za sve one kojima je pomoć najpotrebnija. Ove obitelji našle su se u teškoj financijskoj situaciji, ne svojom krivicom, i žao mi je što im ne možemo dati više, ali mi smo tu zbog njih i bitno je da znaju da nisu zaboravljeni“ rekao je prigodom obilaska župan Tomašević.

w-pos-ob-3