Dragi žitelji Požeško-slavonske županije,

 alojz tomašević - portretjoš jedna godina je na izmaku. Ovo je vrijeme kada podvlačimo crtu kako bismo vidjeli što smo i kako radili u protekloj godini. Godina koja je iza nas za sve je bila teška, odricanja i smanjenje životnog standarda postali su dio naše svakodnevnice, a nezaposlenost svakim danom sve veća.  Recesija se reflektirala sa svjetske i europske razine, pa tako nije zaobišla niti Hrvatsku.

Raditi u takvom okruženju nikome nije lako, no mi u Požeško – slavonskoj županiji trudili smo se kako bi sustav funkcionirao bez zastoja, a svi proračunski korisnici mogli nesmetano funkcionirati. Svojim trudom, znanjem i zalaganjem učinili smo da sve ove nedaće prođemo što bezbolnije i ulaskom u 2014. godinu moramo se pouzdati u svoje snage, u naše poduzetnike i obrtnike, u sve vas iz društvenih tvrtki ili jednostavnije rečeno -u vlastite snage.  U godini na izmaku naša Domovina postala je dio velike europske obitelji, obitelji kojoj je oduvijek i pripadala. Ulaskom u Europsku uniju, mi, žitelji ove predivne županije, zahvaljujući svojoj povijesti, ali i vrijednim rukama, vrlo brzo možemo očekivati rezultate u vidu novih investicija i novog zapošljavanja.  Naši hrabri vitezovi, hrvatski branitelji, stvorili su nam Domovinu, a na nama je da tu Domovinu razvijamo i našoj djeci osiguramo bolju i sretniju budućnost. U danima Došašća kada dočekujemo rođenje Isusovo te se pripremamo za proslavu Božića, najradosnijeg kršćanskog blagdana, neka se naša srca ispune toplinom i ljubavlju prema svim ljudima dobre volje, a posebno onima koji su u potrebi, koji su napušteni, bolesni ili ih pritišću svakojake životne nedaće. Neka nam rođenje Kristovo donese obilje Božjeg blagoslova, mira, ljubavi i osobne sreće, a našoj Domovini podari blagostanje i sretnije dane u Novoj 2014. godini.  Poduzetnicima i ljudima u gospodarstvu želim da realiziraju sve svoje želje i planove, nezaposlenima da pronađu posao, a zaposlenima da na radno mjesto odlaze bez strepnje za plaću ili zaposlenje. Želim da svi mi najmlađima osiguramo sretno i bezbrižno djetinjstvo, a umirovljenicima mirnu i dostojanstvenu starost.

Vaš župan
Alojz Tomašević