Smanjenje plaća službenika Požeško – slavonske županije

w-sind1Župan Alojz Tomašević potpisao je danas sa predsjednikom Sindikata državnih i lokalnih službenika i namještenika Republike Hrvatske Borisom  Plešom i predsjednikom Sindikata službenika Požeško – slavonske županije Ljubanom Čolićem dodatak kolektivnog ugovora prema kojemu se zaposlenicima  Županije plaće smanjuju za deset posto i prema kojemu se isti odriču regresa, uskrsnica i božićnica. „Svjesni smo situacije u kojoj se nalazimo i imali smo dvije opcije, otpustiti nekoliko djelatnika ili smanjiti plaće.

w-sind2

Odlučili smo se za ovu drugu jer nismo željeli ugroziti egzistenciju nekoliko obitelji. Nadam se da ćemo u skorijoj budućnosti vratiti službenicima prava koja im se ovim dodatkom kolektivnog ugovora ukidaju i zahvaljujem im se na razumijevanju“ rekao je prigodom potpisivanja župan Tomašević.