Obljetnica pogibije virovitičkih branitelja u Brusniku

w-brus1Danas je u Brusniku obilježena tužna obljetnica pogibije dvanaestorice hrvatskih branitelja pripadnika 127. virovitičke brigade. O događanjima s kraja 1991. godine kada su Virovitičani presjekli neprijateljsku komunikaciju Bučje - Pakrac napadom na jaka neprijateljska uporišta Brusnik i Lipovac, podsjetio je general pukovnik Đuro Dečak, ratni zapovjednik 127. brigade HV-a. „Politička elita u Hrvatskoj danas se trudi da se zaboravi što su agresori radili 1991. godine, a i zadnjih dana vidimo da s kokardom i tri podignuta prsta slave svoj Badnjak i Božić.

w-brus2

Zato je hrvatski narod i danas, kao prije 21 godine, na prekretnici i vrijeme je da kažemo: Dosta! Ne smijemo ostati pasivni na ovo što se danas događa jer imamo pravo govoriti i to pravo smo ponosno izborili u Domovinskom ratu“  istaknuo je general Dečak.

w-brus3

Ispred Požeško – slavonske vijenac su položili i svijeću zapalili zamjenik župana Ferdinand Troha i županijski vijećnici Ivica Mateš i Marijo Seleši.