Župan održao Koordinaciju sa gradonačelnicima i načelnicima

w-ko-pl1Požeško – slavonski župan Alojz Tomašević redovnu mjesečnu Koordinaciju sa gradonačelnicima i načelnicima danas je održao u Poduzetničkom centru u Pleternici. Gradonačelnica grada Pleternice Antonija Jozić pozdravila je nazočne i najavila točku dnevnog reda koja je od velikog značenja za sve gradove i općine, postavljanje učinkovitije javne rasvjete i solarnih parkova u općine koje bi ih nakon nekoliko godina dobile za nula kuna. „ Grad Pleternica ima veliko iskustvo u provedbi projekata vezanih uz obnovljive izvore energije i biti ćemo od velike pomoći svim općinskim načelnicima koji bi se uključili“ rekla je tom prigodom gradonačelnica Jozić.

w-ko-pl2

Pilot projekt energetike i energetske učinkovitosti za JLPRS na području Požeško - slavonske županije nazočnima na Koordinaciji prezentirao je Zdravko Krmek, konzultant na projektu i izvršni direktor Green Light Solara za područje EU i Bliskog istoka. “Nudimo vam mogućnost  ulaska u pilot projekt koji se radi tako da se obuhvaćaju potrebe općina za potrošnjom struje u javnoj rasvjeti, školama i dječjim vrtićima itd. Bitno je da općine neće morati dati niti kune za investiciju nego će plaćati isti račun i nakon nekog vremena postati vlasnici solarnog parka. Navedeni projekt obuhvaća i Vukovarsko-srijemsku, Brodsko-posavsku te Virovitičko-podravsku županiju“ rekao je Krmek. Župan Alojz Tomašević zahvalio je gospodinu Krmeku i zaključio: „Ovim projektom nudi se  nešto novo za jedinice lokalne samouprave. To nešto znači, dobiti za nula kuna poboljšanje sustava elektrifikacije i korištenje obnovljivih izvora energije. Jedinice lokalne samouprave koje su najmanje razvijene mogu tako za nula kuna dobili rasvjetu i nakon nekog vremena postati vlasnici solarnih parkova. Županija daje punu potporu takvim projektima.“