Održan sastanak o raspolaganju poljoprivrednim zemljištem

w-poljj1Danas je u Požeško – slavonskoj županiji održan radni sastanak u svezi raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu Republike Hrvatske na području županije kojemu su nazočili i požeško – slavonski župan Alojz Tomašević te njegov zamjenik Željko Jakopović. . Sastanak su inicirali članovi Udruge uzgajatelja simentalskog goveda koji su na sastanku sa predstavnicima Agencije za poljoprivredno zemljište istaknuli kako na području Požeško – slavonske županije ima još dosta neiskorištenog poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu RH.

w-poljj2

Zakonom o poljoprivrednom zemljištu propisano je da Agencija u suradnji sa jedinicama lokalne samouprave provodi postupke raspolaganja poljoprivrednim zemljištem, a članovi Udruge zainteresirani su za poljoprivredna zemljišta na području općina odnosno gradova: Čaglin, Kutjevo, Jakšić, Kaptol, Velika, Pleternica, Požega i Brestovac.