Predstavljanje knjige o Gospiću u Županijskoj vijećnici

w-gosp1U Velikoj županijskoj vijećnici, u organizaciji LZD „Vila Velebita“, danas je održano  predstavljanje knjige „Gospić – grad, ljudi, identitet“ urednika prof.dr.sc. Željka Holjevca u izdanju Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar iz Zagreba. Predstavljanju knjige nazočili su požeško – slavonski župan Alojz Tomašević, generalni vikar msgr. Josip Devčić, predsjednik LZD „Vila Velebita“ prof.dr.sc. Josip Fajdić

w-gosp2

zamjenici župana Ferdinand Troha i Željko Jakopović, predsjednica Županijske skupštine Mirela Mezak Stastny, zamjenica gradonačelnika grada Gospića Marta Gregurić, zamjenik gradonačelnika grada Požege Darko Puljašić,  a knjigu su predstavili gospićko – senjski biskup msgr. dr. sc. Mile Bogović, ravnatelj Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar prof.dr.sc. Vlado Šakić, dr.sc. Zlatko Matijević, prof.dr.sc. Ivan Rogić, prof.dr.sc. Ante Bežen i prof. Tomislav Radonić.

w-gosp3

Na knjizi „Gospić-grad, ljudi, identitet“ radilo je preko trideset znanstvenika, a radi se o sveobuhvatnom monografskom izdanju sa mnoštvom priloga o danas administrativnom, biskupijskom i veleučilišnom središtu Ličko – senjske županije. Prije samog predstavljanja knjige župan Alojz Tomašević goste je primio u svome Uredu i darovao im književna djela o Požeško – slavonskoj županiji.