Dan sjećanja na holokaust u OŠ „A. Kanižlića“

w-hol1Učenici i nastavnici OŠ „Antuna Kanižlića“ iz Požege prigodnim su programom obilježili Dan sjećanja na holokaust u prostorijama svoje škole. Među nazočnima su bili rabin Židovske općine Zagreb Lucian Moša Prelević i zamjenik župana Ferdinand Troha. U svom prigodnom obraćanju rabin Prelević posebno je istaknuo kako se djeci od malena mora objasniti koliko je nasilje štetno i kako je žalosno što se i nakon holokausta i dalje u svijetu događaju takve tragedije.

w-hol2

Zamjenik župana Troha pozdravio je prisutne i zahvalio rabinu Preleviću što je održao predavanje na kojemu je upoznao prisutne sa židovskom kulturom, tradicijom i uzrocima i posljedicama stradanja židovskog naroda tijekom Drugog svjetskog rata.

w-hol3