Županijska smotra LiDraNo u Kutjevu

w-lidr1U Kutjevu u OŠ „Zdenka Turkovića“ danas je održana županijska smotra literarnog, novinarskog i dramsko – scenskog stvaralaštva učenika  „LiDraNo 2014“. U ime Požeško – slavonske županije Smotri su nazočili zamjenik župana Ferdinand Troha, koji je Smotru i otvorio, te pročelnica Ureda za društvene djelatnosti dr.sc. Vesna Vlašić.

w-lidr2

Glavni ciljevi LiDraNa su razvijanje i poticanje učeničkog stvaralaštva, promicanje pisanog i govornog izražavanja na hrvatskom jeziku te predstavljanje dječjih radova javnosti, a kao i prijašnjih godina i ove godine Smotra je okupila brojne učenike i njihove mentore osnovnih i srednjih škola.  Najbolji učenički radovi sa županijskog LiDraNa sudjeluju na državnoj Smotri krajem ove godine.