U Županiji održan sastanak sa predstavnicima Hrvatske poljoprivredne komore

w-livak1Požeško – slavonski župan Alojz Tomašević i njegov zamjenik Željko Jakopović u Županijskoj vijećnici održali su sastanak sa predstavnicima Hrvatske poljoprivredne komore, predsjednikom HPK Matom Brlošićem, Antunom Vrakićem i Predragom Livakom. Župan Tomašević pozdravio je nazočne i pri tome rekao:“ Temelj razvoja Požeško – slavonske županije treba biti poljoprivreda koja će u novoj razvojnoj strategiji županije imati značajnu ulogu.

w-livak2

Da bi smo pomogli Hrvatskoj poljoprivrednoj komori moramo prvo novim zakonskim rješenjima ojačati ulogu županija. Naša poljoprivreda ima šansu u svim granama i zbog toga se moramo boriti za najbolja poljoprivredna gospodarstva“. Predsjednik HPK Mato Brlošić istaknuo je potrebu ponovnog uvođenja obveznog članstva u HPK svih poljoprivrednih subjekata jer, prema njegovim riječima,  Komora zastupa interese svih poljoprivrednika te dodao kako je važno informirati poljoprivrednike o sredstvima iz EU za ruralni razvoj, oko 2 milijarde kuna, kao i potrebu da se kvalitetno pripreme programi kroz koje bi se ta sredstva i povukla.