Održana prezentacija „Prostori učenja u tranziciji“

w-presko1U Županijskoj vijećnici danas su prezentirani rezultati radionice „Prostori učenja u tranziciji“ koja se odnosila na problematiku područnih škola u Požeško – slavonskoj županiji. Istraživanje su proveli profesori i studenti Arhitektonskog fakulteta, Studija dizajna i Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, a prezentaciju istraživanja prezentirali su dekan Arhitektonskog fakulteta prof.mr.sc. Boris Koružnjak te mentori doc. Mia Roth – Čerina i doc. Ivana Fabrio.

w-presko2

Župan Alojz Tomašević zahvalio je dekanu i mentorima, a nazočni su bili i zamjenik župana Ferdinand Troha, pročelnica Ureda za društvene djelatnosti dr.sc. Vesna Vlašić, načelnici općina i ravnatelji škola na kojima je bilo provedeno istraživanje: područna škola Treštanovci, područna škola Trapari, područna škola Skenderovci, područna škola Tekić i područna škola Toranj. Cijelo istraživanje provodilo se pod supervizijom Carlosa Vasqueza iz UNICEF-a, a rezultati istraživanja trenutno su na izložbi UNICEF-a u New Yorku.

w-presko3