Svečani mimohod i smotra povijesnih postrojbi povodom Grgureva

 

prva mala grgurevoU svečanom mimohodu tridesetak povijesnih postrojbi protekloga vikenda prošle su ulicama grada Požege. Tijekom mimohoda položeni su vijenci pored biste prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana, uz spomen obilježje poginulim hrvatskim braniteljima na Trgu 123. brigade te ispred spomenika Luke Imbrišimovića. Središnja smotra povijesnih postrojbi održana je ispred Katedrale sv. Terezije Avilske.

prva velika grgurevo

Svečanoj smotri nazočili su i saborski zastupnik Franjo Lucić, požeško - slavonski župan Alojz Tomašević, gradonačelnik grada Požege Vedran Neferović, gradonačelnica grada Pleternice Antonija Jozić i zamjenik gradonačelnika Mario Pilon.

druga velika grgurevo

Župan Tomašević tom prigodom je rekao: "Sloboda je dar od Boga i nešto najviše što čovjek može imati. Čast i poštenje ljudi koji žive na ovim prostorima obranili smo i prije dvadesetak godina, a vi ste nam, dragi prijatelji, svojim dolaskom pokazali da i danas postoji zajedništvo hrvatskog naroda, kao i prijateljstvo s ljudima iz brojnih europskih zemalja. Koristim ovu prigodu da svim građanima ovog prekrasnog grada čestitam Dan grada".

treća velika grgurevo

Smotru povijesnih postrojbi svečano je izvršio gradonačelnik Neferović, a svečani prijemi održani su u Gradskoj i Županijskoj vijećnici.