Uz Svjetski dan voda, učenici čistili vodotok Veličanke

vode_01Javna ustanova za upravljanje zaštićenim područjem Požeško-slavonske županije i Osnovna škola Vladimira Nazora  iz Trenkova obilježili su  Svjetski dan voda čišćenjem vodotoka Veličanke. Čišćenje su izveli učenici osmoga razreda sa svojim učiteljima, a očišćeno je oko kilometar vodotoka.

Tom se akcijom, kazao je Predrag Livak, nadzornik Javne ustanove, željelo promovirati zaštitu prirode i okoliša te educirati stanovništvo svih uzrasta da se otpad treba odlagati na za to predviđena mjesta, a ne u dijelove prirode kao što su parkovi, rijeke, šume i druga slična mjesta.

vode_02

Među skupljenim otpadom tako su se ponajviše mogle vidjeti plastične boce i vreće, ali i otpad od željeza, stakla i drugo. Županijska će Javna ustanova za upravljanje zaštićenim područjem i dalje sudjelovati u sličnim aktivnostima s osnovnim školama, prigodom obilježavanja datuma vezanih uza zaštitu prirode i okoliša kao što su, primjerice, Dan planeta Zemlje, Dan zaštite prirode ili Dan zaštite okoliša.