I u Požegi obilježen Svjetski dan zdravlja

zdravlje_01U organizaciji Zavoda za javno zdravstvo Požeško-slavonske županije danas je u Požegi obilježen Svjetski dan zdravlja.  Ove godine taj dan obilježava se diljem svijeta s temom "Urbanizacija i zdravlje", a u Požegi je u pješačkoj zoni  provedena akcija pod motom "30 minuta za zdravlje", u sklopu koje su djelatnici zavoda dijelili građanima edukativne materijale.

Prema riječima liječnice iz Epidemiološke službe Zavoda za javno zdravstvo, Ivane Babić, upravo je 30 minuta svakodnevne tjelesne aktivnosti dovoljno kako bi se oslobodili štetnih utjecaja koje urbani način života ima po ljudsko zdravlje.

zdravlje_02

Uza stručnjake iz Zavoda, na tjelovježbu i kretanje Požežane su pozvali mališani iz dječljih vrtića i koreografkinja Ilijana Lončar, s nekoliko vježbi na prostoru pješačke zone. Priredbu su ispred Požeško-slavonske županije posjetili županov zamjenik za društvene djelatnosti, Ferdinad Troha te pročelnica županijskoga Odjela za društvene djelatnosti, Vesna Vlašić.