Počelo obilježavanje dana Požeško-slavonske županije

izlozba_i_koncert_01Današnjom izložbom literarnih i likovnih radova učenika OŠ Vladimira Nazora, i ta se škola uključila u obilježavanje ovogodišnje proslave 800 godina prvoga spomena Požeško-slavonske županije. Istim je povodom u kutjevačkoj kino dvorani održan koncert učenika Glazbene škole Požega, u nazočnosti požeško-slavonskoga župana Marijana Aladrovića.

Obilježavanje ovogodišnjih županijskih dana, podsjetimo, počelo je prošle subote u Kaptolu, dvjema košarkaškim utakmicama - prvenstvenom srazu košarkašica Požege i zagrebačke Trešnjevke (uvjerljiva pobjeda Požežanki) te prijateljskoj utakmici reprezentacije hrvatskih kadeta i Đakova. Tom je događaju nazočio županov zamjenik Željko Jakopović, pozdravivši nazočne ispred Požeško-slavonske županije.

izlozba_i_koncert_02

U Trenkovu je, pak, županov zamjenik za društvene djelatnosti, Ferdinand Troha, nazočio zanimljivoj izložbi tamošnjih učenika, u društvu veličkoga načelnika Vlade Bobana. Najbolji radovi, odnosno učenici s uratcima na temu 800 godina Požeško-slavonske županije bit će prigodno nagrađeni za ovogodišnji dan trenkovačke škole.

izlozba_i_koncert_03

Na kutjevačkom su koncertu mladi učenici Glazbene škole Požega, u pratnji svojih mentora, još jednom pokazali zašto su godinama među najnagrađivanjim učenicima naše županije, postižući redovito izvrsne rezultate na natjecanjima diljem Hrvatske. Zadovoljni su bili i gledatelji u kutjevačkoj kino dvorani, koji su svaku izvedenu točku nagradili velikim pljeskom.

izlozba_i_koncert_04