Izložba u Lipiku, koncert u Pakracu

koncert_u_pakracuPovodom obilježavanja 800 godina prvoga spomena Požeško-slavonske županije, u Multikulturalnom centru u Lipiku otvorena je izložba likovnih radova učenika osnovne škole Lipik. Izložbu je prigodnim riječima zahvale učenicima i djelatnicima škole otvorio požeško-slavonski župan Marijan Aladrović. Nakon izložbe, u pakračkoj je Gradskoj vijećnici, istim povodom, održan koncert Zagrebačkog kavarteta saksofona.

Izložba je rezultat natječaja koji je raspisala osnovna škola Lipik, na temu prvoga pisanoga traga Požeške županije, koji datira iz daleke 1210. godine. Posjetitelji izložbe tako su imali priliku vidjeti kako djeca vide kulturnu baštinu naše županije prikazanu likovnim radovima.

izlozba_lipik_01

Koncert poznatoga Zagrebačkog kvarteta saksofona također je izazvao veliko zanimanje i oduševio nazočne. Na taj su se način Lipičani i Pakračani uključili u obilježavanje proslave 800-te obljetnice jedne od najstarijih hrvatskih županija.