Koncertom u Pleternici završena županijska proslava

koncert_pleternica_01Ovogodišnji tjedan Požeško-slavonske županije, u kojem smo od 12. do 16. travnja  nizom priredbi, manifestacija i događanja obilježavali županijske dane, točnije Dan Požeško-slavonske županije i 800 godina prvoga spomena Požeške županije, završen je u Pleternici, koncertom glazbenih škola iz Pakraca i Požege.

 

U holu pleterničke Osnovne škole fra Kaje Adžića svoj su bogati repertoar prezentirali učenici osnovne i srednje Glazbene škole Požega te učenici osnovne Glazbene škole Pakrac.

koncert_pletrnica_02

Bilo da se radilo o pojedinačnim izvedbama mladih solista na raznim instrumentima, uz klavirsku pratnju profesora, ili o skupnom nastupu, mladi su glazbenici oduševili nazočne, među kojima su bili i požeško-slavonski župan Marijan Aladrović te gradonačelnik Pleternice i saborski zastupnik Franjo Lucić.

koncert_pleternica_03