Dožupan Troha otvorio košarkaško prvenstvo Slavonije

kosarka_skole_01Požega je bila domaćin košarkaškoga prvenstva Slavonije i Baranje za djevojčice, odnosno učenice osnovnih škola. Najbolje ekipe iz četiri slavonske županije odmjerile su snage u dvorani Grabrik, a na kraju su najuspješnije bile Brođanke, koje su u finalu pobijedile Požegu, točnije ekipu OŠ Julija Kempfa i tako izborile nastup na državnoj završnici. Natjecanje je otvorio županov zamjenik za društvene djelatnosti, Ferdinand Troha.

Obraćajući se mladim košarkašicama, dožupan Troha prvo im je zaželio dobrodošlicu u Požegu i puno sportskoga uspjeha, podsjetivši ih kako su sve one pobjednice jer su prethodno osvojile prvo mjesto u svojim županijama.

kosarka_skole_02

Natjecanje je uspješno organizirao Školski sportski savez Požeško-slavonske županije.