Sjećanje na vojno-redarstvenu akciju Bljesak

vijenci_za_bljesak_01Županov zamjenik za društvene djelatnosti, Ferdinand Troha, te Miroslav Bagarić iz Županijskoga ureda za hrvatske branitelje iz Domovinskoga rata, uime Požeško-slavonske županije položili su vijenac i zapalili svijeću ina Trgu 123. brigade u Požegi, ispred spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima, prisjećajući se tako vojno-redarstvene akcije Bljesak.

Na taj su način petnaestu obljetnicu Bljeska, kojim je početkom svibnja 1995. godine oslobođen okupirani prostor zapadne Slavonije i pakračko-lipički dio Požeško-slavonske županije, obilježili i predstavnici županijske Koordinacije udruga hrvatskih branitelja iz Domovinskoga rata, vojske, policije, Grada Požege i drugih.

vijenci_za_bljesak_02

U Bljesku su, podsjetimo, poginula 42 hrvatska vojnika i policajca, a ranjeno ih je 162. Akcija je trajala 31 sat, a u njoj je oslobođen okupirani dio zapadne Slavonije i autoceste Zagreb - Lipovac, nakon četiri godine okupacije.