Dožupan Troha u Centru podunavskih Švaba u Valpovu

valpovo_01Na poziv njemaćke zajednice Zemaljska udruga podunavskih Švaba u Hrvatskoj, županov zamjenik za društvene djelatnosti, Ferdinand Troha u Valpovu je nazočio otvaranju Memorijalnoga centra podnunavskih Švaba u Hrvatskoj, koje se uklopilo u obilježavanje dana progona podunavskih Švaba, koji su, podsjetimo, najintezivniji bili od 1945. do 1948. godine.

Svečanosti su, jasno, nazočili i članovi njemačke zajednice iz Požeštine, kojima je bilo posebno drago što je u Valpovo s njima išao i dožupan Troha, koji je pak tom prigodom na valpovačkom groblju zapalio svijeću i poklonio se svim  nevinim žrtvama.

valpovo_02

Projekt Memorijalnog centra podunavskih Švaba u Hrvatskoj svojim su značajnim doprinosom omogućili Ministarstvo kulture RH, Savjet za nacionalne manjine RH, Grad Valpovo, saborski zastupnik Nazif Memedi te Ministarstvo unutarnjih poslova Savezne Republike Njemačke.