Župan posjetio požeški Dom za starije i nemoćne

dom_pozegaPožeško-slavonski župan Marijan Aladrović sa suradnicima je posjetio Dom za starije i nemoćne u Požegi. Učinio je to u društvu saborskoga zastupnika Franje Lucića. Obojica su se kod ravnateljice Irene Čavec zanimali za rad te požeške ustanove, kojoj je osnivač Požeško-slavonska županija.

Ravnateljica Čavec, uz koju je bio i Damir Goluža, predsjednik Upravnoga vijeća Doma za starije i nemoćne Požega, izvijestila je goste kako Dom može primiti 189 korisnika u stambenom dijelu i odjelu za pojačanu njegu.

dom_pozega_01

Poslije obilaska staroga i novoga dijela zgrade te razgovora s korisnicima i zaposlenicima,  saborski zastupnik Lucić i župan Aladrović obećali su pomoći toj ustanovi koliko budu mogli.

dom_pozega_02

Tako će, rečeno je, pomoć zatražiti i od Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi, s kojim nova županijska vlast ima jako dobru suradnju, o čemu najbolje svjedoči skori početak izgradnje poliklinike u Požegi, ali i sanacijski radovi na zdravstvenim ustanovama u Lipiku, Pakracu i Čaglinu.

dom_pozega_04