"Naše jaro" u Kaptolu okupilo preko 400 djece

jaroPo deseti put u Kaptolu je održano Naše jaro (naše proljeće), tradicionalna nacionalna smotra dječjega foklora češke nacionalne manjine u Hrvatskoj, koju organiziraju Češka beseda Kaptol te Savez Čeha Republike Hrvatske, pod pokroviteljstvom Savjeta za nacionalne manjine RH. Naše jaro ove je godine privuklo rekordan broj sudionika. Sudjelovala je, naime, dvadeset i jedna folklorna skupina s preko 400 djece, odnosno sudionika.

Posebni gosti programa ovogodišnje smotre bili su kazališno-plesna skupina iz Češke, te Gradsko kulturno-umjetničko društvo Požega.

jaro_01

Budući da se radi o manifestaciji nacionalnih manjina, kao gosti na smotri češkoga dječjega folklora nazočili su saborska zastupnica Zdenka Čuhnjil, predstavnica češke nacionalne manjine u Saboru RH, županov zamjenik za društvene djelatnosti Ferdinand Troha,  predsjednica Saveza Čeha RH Leonora Janota, mnogi predstavnici beseda s područja Hrvatske te, naravno, predstavnici Općine Kaptol, koje je predvodio načelnik Mile Pavičić.

jaro_02