Položeni vijenci i zapaljene svijeće uz Dan državnosti

dan_drzavnosti_01Obilježavajući Dan državnosti, koji se slavi 25. lipnja, jer je toga dana 1991. godine Hrvatski sabor donio ustavnu odluku o suverenosti i samostalnosti Republike Hrvatske, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskoga rata, vojske, policije, lokalne samouprave i drugi, danas su položili vijence i zapalili svijeće uza spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima iz Domovinskoga rata, koji su svojoj žrtvom omogućili stvaranje hrvatske države.

dan_drzavnosti_02

Naravno, među onima koji su odali počast hrvatskim braniteljima bili su i županijski čelnici, predvođeni požeško-slavonskim županom Marijanom Aladrovićem.

dan_drzavnosti_03

Župan i njegovi zamjenici, Ferdinand Troha i Željko Jakopović položili su vijence i zapalili svijeće uza spomen obilježja u Pleternici te u Požegi na Trgu 123. brigade.

dan_drzavnosti_04