Spomen-ploča poginulim braniteljima iz Tekića

tekic_01Udruga specijalne policije Trenk i Mjesni odbor jakšićkoga sela Tekića protekloga su vikenda na zgradi tamošnjega Hrvatskoga doma postavili spomen-ploču poginulim hrvatskim braniteljima iz Domovinskoga rata Anti Brkoviću i Draženu Šilhanu, mladim Tekičanima koji su svoje živote dali za slobodnu Hrvatsku. Spomen-ploču dvojici vitezova iz Tekića otkrile su njihove majke, prigodno uz Dan državnosti.

tekic_02

Potom su vijence položili i svijeće zapalili predstavnici obitelji poginulih hrvatskih branitelja, zatim izaslanstva lokalnih samouprava, među kojima i izaslanstvo Požeško-slavonske županije, vojske, policije i braniteljskih udruga.

tekic_03

Tom se prilikom, među ostalima, okupljenom mnoštvu, a u Tekiću se skupilo nekoliko stotina ljudi, prigodnim riječima obratio i požeško-slavonski dožupan Ferdinand Troha.

tekic_04