Sastanak uz prelazak na digitalno emitiranje televizije

digitalna_01Državni tajnik Središnjega ureda za e-Hrvatsku, Igor Lučić, zajedno sa svojom zamjenicom mr.sc.Ivanom Andrijašević posjetio je Ferdinanda Trohu, zamjenika požeško-slavonskoga župana, detaljnije ga informiravši o tijeku prelaska s analogne na digitalnu televiziju u Republici Hrvatskoj. Podsjetimo, danas, dakle 29. lipnja gasi se analogni televizijski signal u Požeško-slavonskoj županiji i prelazi se na digitalni, o čemu su gledatelji dobro informirani.

Državni tajnik Lučić izvijestio je kako je do danas u pet televizijskih regija, od devet koliko ih ima po televizijskoj podjeli, na digitalni signal emitiranja televizijskoga programa uspješno prešlo preko 626.523 kućanstva, od ukupno 1.477.377 u Hrvatskoj. Dožupan Troha zahvalio se izaslanstvu Središnjega državnoga ureda za e-Hrvatsku na posjetu i dobivenim informacijama.

digitalna_02