Panonski biciklistički maraton prošao našu županiju

maraton_1Na svom 920 kilometara dugom putu od Karlovca do Iloka, sudionici drugoga Panonskoga biciklističkoga maratona, kojemu je cilj povezati buduću hrvatsku regiju, Panonsku Hrvatsku, prošao je jučer kroz Požeško-slavonsku županiju, od Kutjeva, preko Kaptola, Velike, Požege i Brestovca do Pakraca, odnosno Lipika. Na Trgu sv.Trojstva u Požegi bicikliste je ispred naše županije pozdravio tajnik Županijske skupštine Željko Obradović.

maraton_3

Devetorici biciklista karlovačkoga kluba te dvojici Bjelovarčana i jednom biciklistu iz Pitomače, koji će proći cijeli maraton, na dijelu rute u Požeško-slavonskoj županiji pridružila su se i osmorica biciklista iz požeškoga BK Luks racing tima te tako davši svoj doprinos cijeloj akciji, koja završava sutra u Iloku.

maraton_2

Panonska regija, jedna od tri buduće hrvatske regije, obuhvaćat će područje osam sadašnjih županija - Karlovačku, Sisačko-moslavačku, Bjelovarsko-bilogorsku, Virovitičko-podravsku, Požeško-slavonsku. Brodsko-posavsku, Osječko-baranjsku te Vukovarsko-srijemsku županiju.

maraton_4Načelnik Velike Vlado Boban bio ja na usluzi sudionicima maratona.

maraton_5Zajednička fotografija sudionika na baroknom požeškom trgu.