Memorijalni malonogometni turniri u Drenovcu i Buku

drenovac_i_buk_01Požeško-slavonska županija bila je pokrovitelj memorijalnih malonogometnih turnira igranih protekloga vikenda u Brodskom Drenovcu, u čast poginulih hrvatskih branitelja iz toga mjesta (Vitomira Baltića, Petra Parića, Dragoju Davidovića, Antuna Kukuruzovića), te u Buku, u čast Tome Perića, također poginulog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata.

Drenovački turnir, koji već petnaestu godinu zaredom organizira NK Hrvatski dragovoljac iz Brodskog Drenovca, te onaj u Buku, koji su ove godine po drugi put organizirali članovi Udruge za sport i rekreaciju Tomo Perić iz Buka, obišli su i županijski čelnici, župan Marijan Aladrović, inače rođeni Drenovčanin, te Ferdinand Troha, županov zamjenik za društvene djelatnosti.

drenovac_i_buk_02

Oni su, pak, zajedno s pleterničkim gradonačelnikom i saborskim zastupnikom Franjom Lucićem te s čelnicima braniteljskih udruga, Hrvatske vojske i organizatorima turnira, položili vijence i zapalili svijeće na spomen obilježje poginulim hrvatskim braniteljima u Drenovcu te na grob Tome Perića u Buku, nazočivši i svetoj misi.

drenovac_i_buk_03

U sportskom dijelu, spomenimo, prisustvovali smo velikom odazivu malonogometnih momčadi, tako da se igralo do kasno u noć, preciznije, do ranih jutarnjih sati, što je često slučaj na takvim ljetnim turnirima, prvenstveno zbog velikog interesa, odnosno velikog broja prijavljenih momčadi.

drenovac_i_buk_04