I u Požeškoj županiji obilježena 15. godišnjica Oluje

oluja_01Kao diljem Hrvatske, i u Požeško-slavonskoj županiji svečano je obilježen današnji Dan pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan hrvatskih branitelja, polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća uz spomenike poginulim hrvatskim braniteljima iz Domovinskoga rata te prigodnim programom, kojim smo se svi još jednom prisjetili veličanstvene i oslobodilačke vojno-redarstvene akcije Oluja iz 1995. godine. Središnja svečanost održana je na Trgu 123. brigade u Požegi.

oluja_02

Vijence pred spomenik poginulim hrvatskim braniteljima iz Požeštine položili su predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskoga rata, vojske, policije, Požeško-slavonske županije, ovdašnjih gradova i općina, Ureda državne uprave te Hrvatske demokratske zajednice.

oluja_03

Posebno dirljiv bio je trenutak kada su majke i očevi poginulih hrvatskih branitelja na kraju zapalili svijeće ispred položenih vijenaca te poveli zajedničku molitvu.

oluja_04

Ispred Požeško-slavonske županije vijenac su položili i svijeću zapalili županov zamjenik Željko Jakopović, Miroslav Bagarić ispred županijskoga Ureda za hrvatske branitelje iz Domovinskoga rata te Slaven Paponja ispred Ureda župana. Poslije polaganja vijenaca, svetu misu u katedrali sv.Terezije Avilske predvodio je požeški biskup dr.Antun Škvorčević.