Preusmjeravanje poziva s broja 94 na broj 112

duzs_01Potpisivanjem sporazuma o preusmjeravanju hitnih poziva s broja 94 na broj 112, na području Požeško-slavonske županije u cijelosti je završena integracija broja 94. Sukladno nastojanjima Državne uprave za zaštitu i spašavanje da sustav pozivanja hitnih službi učini još boljim, svrsishodnijim i efikasnijim, u prostorijama Područnoga ureda za zaštitu i spašavanje (PUZS) Požega, potpisan je sporazum o preusmjeravanju hitnih poziva s broja 94 na broj 112.

Potpisivanjem sporazuma, na području Požeško-slavonske županije u cijelosti je završena integracija broja 94, započeta još 2006. godine preusmjeravanjem broja 94 iz svih mobilnih mreža na broj 112. Tako će djelatnici Županijskog centra  (ŽC) 112 Požega, uz dosadašnje preusmjerene pozive iz mobilnih mreža s broja 94 na broj 112, zaprimati i pozive iz fiksne mreže na području cijele Požeško-slavonske županije, počevši od 1. listopada 2010. godine.

duzs_02

Potpisom sporazuma, PUZS Požega, odnosno ŽC 112 Požega, uz već integrirani broj 93, sada ima u cijelosti integriran i broj 94, a sve u cilju što kvalitetnijeg i učinkovitijeg pružanja pomoći onima kojima je pomoć potrebita. Sporazum je ispred PUZS-a Požega potpisala pročelnica Višnja Gašpar, a ispred Doma zdravlja Požeško-slavonske županije, ravnatelj Darko Puljašić.

duzs_03