Počela pleternička Devetnica Gospi od suza

devetnica_01Tradicionalno, 23. kolovoza navečer započela je Devetnica Gospi od suza u Pleternici, koja se tamo neprekidno održava od 1955. godine, a novo je značenje dobila 2005. godine kada je,  prigodom pedesete obljetnice štovanja Gospe od suza,  pleternička župna crkva sv.Nikole proglašena biskupijskim svetištem. Već prvi dan okupilo se nekoliko tisuća vjernika te je na otvorenom prostoru ispred crkve održan uobičajeni molitveni program.

Prvih pet dana euharistijsko slavlje predvodi i propovijeda fra Zdravko Lazić iz Zagreba, a ostale dane devetnice vodi dr. Tomislav Ivančić iz Zagreba. Svakoga dana održavat će se euharistijsko slavlje u 19 sati, s misijskim programom i molitvom krunice  u 18.30 sati.

devetnica_02

Na svetkovinu Gospe od Suza, u utorak 31. kolovoza središnje biskupijsko hodočasničko slavlje s misom i procesijom održat će se u 19 sati, a predvodit će ga požeški biskup dr. Antun Škvorčević.

devetnica_03