U Kutjevu napunjeno 1350 butelja festivalskoga vina

festivalsko_vino_01Tradicija punjena festivalskoga vina, kao u uvod u festivalski tjedan popularnih Zlatnih žica Slavonije, nastavljena je i ove godine. U podrumu Kutjeva d.d. napunjeno je tako 1350 butelja festivalske graševine, koja je nastala procesom kupaže vina kutjevačkoga vinogorja. Uz festivalske direktore, Ivana Enjingija (glavni direktor) i Tomislava Jakobovića (umjetnički direktor), punjenju festivalskoga vina nazočio je i požeško-slavonski župan Marijan Aladrović.

festivalsko_vino_02

Svoje su vino za ovogodišnju festivalsku graševinu dali Ivan Enjingi, Mario Jakobović, Kutjevo d.d., Ivan Lukačević, Josip Mladenić, Domagoj Šag te Udruga vinogradara i vinara Zdenko Turković, što je i naznačeno na etiketi.

festivalsko_vino_03

Sudeći po komentarima svih koji su probali ovogodišnje festivalsko vino, festivalska će graševina i ove godine biti jedna od najtraženijih stvari na Glazbenom festivalu Zlatne žice Slavonije, Požega 2010. Uostalom, stara je izreka kako su se tambure i vino oduvijek dobro slagali.

festivalsko_vino_04

Podsjetimo, ovogodišnje se Zlatne žice Slavonije u Požegi održavaju od četvrtka 2. rujna do nedjelje 5. rujna.

Opširnije o požeškom festivalu na: http://www.pozeskifestival.hr/