Završen Glazbeni festival Zlatne žice Slavonije 2010.

festival_pozeski_01Tradicionalni požeški Glazbeni festival Zlatne žice Slavonije protekloga je vikenda ponovno vratio Požegu u središte kulturno-zabavnih zbivanja u Hrvatskoj. U četiri dana trajanja, požeški je festival opet ponudio za svakoga po nešto, a ponajviše glazbe, odnosno dobre pjesme. Ipak, središnji događaj bila je subotnja finalna večer, koju je uživo prenosila Hrvatska televizija. Jedan od pokrovitelja Zlatnih žica, kao i svake godine, bila je i Požeško-slavonska županija.

festival_pozeski_02

Spomenimo kako je pobjednikom prošlogodišnjih Zlatnih žica Slavonije proglašena pjesma "Sve poštivam, svoje uživam", koju je lani na trgu u Požegi izveo Stjepan Jeršek Štef. Praksa je, naime, da se pobjednik požeškoga festivala proglašava godinu poslije predstavljene pjesme, a o tomu odlučuju slušatelji hrvatskih radijskih postaja.

festival_pozeski_03