Obilježena godišnjica pogibije branitelja u Kusonjama

kusonje_01U Kusonjama pokraj Pakraca obilježna je godišnjica tragične pogibije dvadeset hrvatskih branitelja, Bjelovarčana koji su na blagdan Male Gospe, 8. rujna 1991. godine ubijeni u četničkoj zasjedi, a na istom je mjestu dvije godine poslije stradalo je još troje bjelovarskih vitezova koji su došli odati počast svojim poginulim suborcima. Jučer su, među ostalima, počast poginulim hrvatskim braniteljima odali i čelnici Požeško-slavonske županije, župan Marijan Aladrović i njegov zamjenik Ferdinand Troha.

kusonje_03

Program obilježavanja u organizaciji Bjelovarsko-bilogorske županije (nazočni su bili i bjelovarski župan i gradonačelnik) te Udruge obitelji poginulih branitelja Domovinskog rata Kusonje 91./93., započeo je okupljanjem uzvanika uza spomen obilježja kod Rakovog potoka (na mjestu masovne grobnice),  gdje su položeni vijenci i zapaljene svijeće.

kusonje_02

Potom su se sudionici obilježavanja tradicionalnim Mimohodom istine uputili do kapelice Male Gospe u Kusonjama gdje je održana  komemoracija uz prigodno obraćanje uzvanika. Tom je prigodom misu zadušnicu predvodio mons.dr. Vjekoslav Huzjak, bjelovarsko-križevački biskup.

kusonje_04