Uz Dan poštanske marke, dožupan Troha u HP-u

posta_marka_01Prva poštanska marka Republike Hrvatske pojavila se 9. rujna 1991. godine, kao dodatna tarifa ondašnjeg dinara za zračnu poštu Zagreb - Dubrovnik. Taj se dan od 1995. godine  službeno slavi kao hrvatski Dan marke i od tada se svake godine za tu priliku izdaje prigodna poštanska marka. Tom prigodom Hrvatsku poštu (HP) u Požegi danas je posjetio Ferdinand Troha, zamjenik požeško-slavonskoga župana.

posta_marka_02

Robert Ostrun, potpredsjednik Pošte za Požeško-slavonsku županiju, ugostio je dožupana Trohu te mu ukratko prikazao rad HP-a u našoj županiji, upoznavši ga i s poviješću nastanka prve poštanske marke u svijetu i na našem području. Dožupan Troha, čestitavši svom domaćinu hrvatski Dan poštanske marke, kazao je kako su hrvatske poštanske marke u protekla dva desetljeća predstavile velik broj tema u izvanredno širokom rasponu, izrazivši uvjerenje kako će tako uspješno nastaviti i dalje.

posta_marka_03