Jakšićani i njihovi gosti "S pjesmom u jesen"

jaksic_smotra_01Općina Jakšić protekloga je vikenda bila domaćin devete po redu smotre folklora "S pjesmom u jesen", koja je u prepunom školskom dvorištu jakšićke OŠ Mladost okupila devet kulturno-umjetničkih društava iz različitih krajeva Hrvatske. Smotra je i ove godine održana pod pokroviteljstvom Općine Jakšić i Požeško-slavonske županije, a  organizirao ju je domaći HKUD Slavonija.

jaksic_smotra_02

Preko dvije stotine sudionika, u mimohodu i na pozornici, prikazalo je dio prepoznatljivih obilježja i običaja kraja iz kojega dolaze, pokazavši kako doista s ljubavlju njeguju tradiciju, čuvajući je od zaborava.

jaksic_smotra_03

Okupljene sudionike smotre i brojne goste pozdravili su požeško-slavonski župan Marijan Aladrović te načelnik Jakšića Ivica Kovačević, koji je otvorio smotru.

jaksic_smotra_04