Na braniteljskim igrama u Požegi - Primorci najbolji

udvdr_rhUkupni pobjednik 15. državnog sportskog natjecanja Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata, koje je u subotu održano u Požegi, jest ekipa Primorsko-goranske županije s ukupno 127 bodova, ispred Vukovarsko-srijemske županije sa 102 boda te trećeplasirane ekipe Grada Zagreba koja je osvojila 98 bodova. Domaćini, ekipa Požeško-slavonske županije zauzela je osmo mjesto među ukupno 21. ekipom.

igre_u_pozegi_02

Najbolji rezultat, četvrto mjesto, domaćin je ostvario u kuglanju. Natjecanja su, inače, održana u malom nogometu, potezanju užeta, streljaštvu, kuglanju, šahu, boćanju te stolnom tenisu. Na otvaranju sportskih igara hrvatskih branitelja članova UDVDR-a, koje je službeno otvorio predsjednik RH Ivo Josipović, nazočio je i požeško-slavonski župan Marijan Aladrović.

igre_u_pozegi_01

Igre su održane pod pokroviteljstvom Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti.