U Lipiku nizom svečanosti proslavljen Dan grada

dan_lipika-Svečano obilježavanje Dana grada Lipika, nakon niza uvodnih događanja završeno je u ponedjeljak 4. listopada u Multikulturalnom centru svečanom sjednicom Gradskoga vijeća na kojoj su dodjeljene ovogodišnje nagrade zaslužnim ustanovama, udrugama i pojedincima. Gostima su se tom prigodom obratili predsjednik Vijeća Ivan Molnar, gradonačelnik Antun Haramija, župan Marijan Aladrović te saborski zastupnici Franjo Lucić i Davor Huška.

lipik_dan_grada_02

Svečanoj sjednici prethodilo je polaganje vijenaca i paljenje svijeća na lipičkom groblju, kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima, te sveta misa u župnoj crkvi sv. Franje Asiškog, nebesdkog zaštitnika Lipika. Toga je dana u Lipiku, spomenimo, svečano otvoren i novi, samostalni ured Fine, koja je dotad djelovala u manjem obimu u sklopu jedne banke.

dan_lipika_03