Dan neovisnosti - vijenci i svijeće za poginule branitelje

neovisnosti_01Obilježavajući Dan neovisnosti, državni praznik koji se slavi 8. listopada u znak na taj datum iz 1991. godine kada je Hrvatski sabor jednoglasno donio odluku o prekidu svih veza s bivšom SFRJ. Tom prigodom danas je i u našoj županiji polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća uza spomenike poginulim hrvatskim braniteljima odana počast svima koji su u stvaranje samostalne Hrvatske ugradili najvrijednije što su imali - svoje živote.

neovisnosti_02

Na središnjem događaju na Trgu 123. brigade u Požegi, uza spomenik poginulim hrvatskim braniteljima iz Domovinskoga rata vijence su položili i svijeće zapalili predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskoga rata, vojske, policije, lokalne uprave i samouprave te majke poginulih hrvatskih branitelja.

neovisnosti_04

Među onima koji su na taj način odali počast hrvatskim braniteljima bili su i čelnici Požeško-slavonske županije, župan Marijan Aladrović sa zamjenicima Ferdinandom Trohom i Željkom Jakopovićem,  te predstavnici Hrvatske demokratske zajednice.

neovisnosti_03